KİŞİSEL BLOG

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

 

Bankacılık uygulamalarının da dahil olduğu finansal uygulamalar, dünyada en çok saldırıya uğrayan mobil uygulamaların başında geliyor. Finansal organizasyonlardaki yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle, saldırganlar daha çok kullanıcı tarafına erişim için çabalıyor. Son zamanlarda finansal uygulamalar kullanılırken bilgileri ele geçirmek için yapılan saldırılar aslında çok eski bir yöntemi tekrarlıyor; truva atını.

 

Bitcoin 2009’da piyasaya sürüldüğünde, herkesin Bitcoin ile herhangi bir şey alıp satabileceği ve yasaları çiğnemeleri halinde tutuklanmayı bırakın asla takip edilemediği görülüyordu. Ancak, milyar dolarlık operasyonlar ve verilen ömür boyu hapis cezaları Bitcoin’in arkasına saklanan suçluları endişelendirdi. Peki, bilgisayar bilimcileri, özgürlükçüler ve suçlular tarafından sevilen internet para birimi Bitcoin tamamen izlenebilir mi?

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Geçtiğimiz günlerde e-ticaret ve online platformlarda mağaza açmayla ilgili bir yazı yazmıştım, buralarda mağaza açabilmek için öncelikli şartlardan bir tanesi de bir şirketiniz olmasıydı peki şirket açmak için neler gerekiyor, nasıl bir yol izlemelisiniz? İstanbul Üniversitesi’nin birçok online eğitimleri var bunlardan bir tanesi de Şirket Kuruluş İşlemleri Uygulama Eğitimi…

Şirket açmak için online eğitim

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım
İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Hep söylenen sonunda gerçek oldu hele pandemiden sonra bilişim, teknoloji, e-ticaret gibi sektörler tırmanışa geçti, yapılan araştırmalarda bunu kanıtlıyor. Türkiye’de 10 bilişim şirketinden 8’i gelirini arttı. Gençlere en önemli tavsiyem mutlaka teknoloji üzerine meslek seçimleri yapmaları çünkü teknoloji bir çok sektörü bitiyor ve bitirecek

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Uzaktan çalışma uygulamasına son veren kurumlardaki çalışanların ofise dönüş dönemiyle ilgili bir araştırma yapıldı. 3 binden fazla katılımcı ile gerçekleştirilen araştırma, haziran ayı itibariyle haftanın her günü ve belli günlerinde zorunlu olarak ofiste çalışma düzenine geçiş yapacağını ifade eden kişilerin bu süreçle ilgili düşünceleri ortaya çıktı.

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Günümüzde hem ekonomik zorluklar hem de çalışacak kişi bulmakta zorlanan şirketler artık teknolojiden medet umar hale geldi. Dijitalleşen hayata ayak uydurmak için hastaneler, bankalar, kafe ve restoranlar gibi iş yönetim süreci yoğun olan sektörler için geliştirilen hizmet çözümleriyle iş takibinde kolaylık sağlanması ve verimliliğin arttırılması hedefleniyor.

Bilişim şirketleri gelirini arttırdı