KİŞİSEL BLOG

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

 

Sistem güvenliğiyle ilgili olarak geçtiğimiz günlerde bir yazı yazmıştım, şirketlerin sistemlerindeki açıklarından kaynaklı olarak riskli olduklarını düşündüklerini belirtmiştim. Siber güvenlik alanında lider şirketlerden Trend Micro da bu konuyla ilgili yaptığı bir araştırmayla ilgili açıklama yaptı.

 

Sanallaştırma denildiğinde akla ilk gelecek olan kaynak tasarrufu, daha az sunucu kullanımı, iş yüklerinin geliştirilmesi, daha az enerji tüketilmesi, altyapı maliyetlerinin ve bakım ihtiyacının azalmasıdır. Bu şekilde şirketler hem maddi hem de manevi olarak kazanç sağlarlar. Peki sanallaştırma nedir, nasıl yapılır? 

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Kurumsal ya da bireysel sisteme sahip herkesin kafasında sistemlerinin güvenli olup olmadığı endişesi bulunuyor. Bence bu endişeye düşmekte çok haklılar çünkü sistemler yüzde 100 güvenli değil. Peki sistem güvenliği nedir, nasıl daha güvenli sistemlere sahip olabilirsiniz? Hızlı, verimli ve güvenli şekilde çalışmayan bir teknolojik altyapı, yarardan çok zarar getirebilir. Hatta işleyişi felç edip şirketinizi felakete sürükleyebilir. 

Herkesin endişesi 'Sistem Güvenliği'

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım
İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Web siteleri için farklı farklı kullanım alanları mevcuttur, mobil, tablet, masaüstü olarak belirtebiliriz. Masaüstünde uyumlu olan siteler tablet ve telefonla uyumlu olmayabilir. Dünyanın bilinen gerçeği olan telefonla uzun saatler gerçekleştirilen internet sörfünde sizin siteniz mobile uyumlu değilse ziyaretçilerinizi kaybedersiniz. Peki mobil uyumlu site nasıl olur? 

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

İlk kez 2009 yılında ortaya çıkan dijital para birimleri bugün 8 binden fazla farklı kripto para seçeneğiyle günümüzde popüler hale geldi. Dünya çapında ortalama 106 milyon kullanıcısı olan kripto para piyasasında siber saldırılar da çoğaldı. Peki kripto hırsızlıklarından nasıl korunacaksınız, bu konuyla ilgili nasıl önlemler almalısınız?

İnstagram hesabımı nasıl geri alırım

 

Günümüz teknolojisi her gün gelişiyor, pandemi ve uzaktan çalışmaların evlerde daha fazla vakit geçirilmesi teknolojik olarak bizlerin de önceliklerini değiştirdi. Bizler yenilenen teknolojiye ayak uydurmak için gündemi sürekli takip etmek zorundayız, hem maddi hem de manevi olarak bu süreçleri takip etmek bazen herkesi yoruyor. 

Mobil uyumlu site nedir?