KİŞİSEL BLOG

Kadınların izinsiz fotoğraf çekimi

Son dönemin en çok konuşulanlarından biri de siber saldırılar hem kurumsal şirketlerin hem de kişisel hesapların sürekli olarak maruz kaldığı siber saldırılara karşı bir siber güvenlik kampı eğitimi başlıyor. Üstelik ücretsiz siber güvenlik eğitimi! Kendinizi siber saldırılara karşı korumak ya da bu konu da geliştirmek istiyorsanız bu kamp size faydalı olacaktır. 


Türk Telekom bu yıl Siber Güvenlik Kampı’nın üçüncüsünü düzenliyor, başvurular 30 Mayıs tarihine kadar devam edecek, 10 günlük uygulamalı eğitimin ardından yapılacak yarışmada ilk üçe girenlere toplam 60 bin TL değerinde teknoloji hediye çeki verilecek. 
Sektörün önde gelen isimlerinin katkıda bulunacağı kampta gençler; siber güvenliğe giriş, temel ağ güvenliği, işletim sistemi güvenliği, telekomünikasyon güvenliği, kablosuz ağ güvenliği, mobil güvenlik gibi temel eğitimlerden, sızma testleri, siber olaylara müdahale, siber tehdit avcılığı, siber istismar örnekleri derslerine kadar kapsamlı bir eğitim alma fırsatı yakalayacaklar. 

Siber güvenlik eğitimiyle 60 bin TL’lik ödülün sahibi olacaklar

 

Konusunda uzmanlaşmış siber güvenlik eğitmenleri tarafından verilecek uygulamalı eğitimler ve “Capture The Flag (CTF)” (Bayrağı Yakala) yarışması sonrasında yapılacak değerlendirmeler ile ilk 3’e giren katılımcılar toplamda 60 bin TL’lik teknoloji hediye çekinin sahibi olacak. 

 

Siber güvenlik eğitimleri ücretli mi? 


Siber Kamp’a başvuru ve katılım tümüyle ücretsizdir. Başvuru ve ön değerlendirme süreçlerinde ve kampa seçilmeniz durumunda sizden herhangi bir ücret alınmayacaktır.

 

Ücretsiz siber güvenlik eğitimine nasıl başvuru yaparım? 

 

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı’na 26 yaşını doldurmamış 3. ve 4. sınıf lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri veya mezuniyeti üzerinden en fazla 2 yıl geçmiş ve aktif olarak çalışmayan gençler katılabilecekler. Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı başvuruları 9 Mayıs – 30 Mayıs 2022 tarihleri arasında https://turktelekomkariyer.com.tr/siberkamp/ adresinden yapılacak. 
14-27 Haziran tarihleri arasında Siber Kamp web sayfasına ulaşan tüm başvurular, başvuru kriterleri açısından ön değerlendirmeye tabi tutulacak. Ön değerlendirmede başvurusu uygun bulunan adaylar, 7 Temmuz’daki online sınava davet edilecek. Sınavda başarılı olan adaylar 27 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilecek birebir mülakatlara çağırılacaklar. Birebir mülakat adımını da başarıyla geçen adaylar, Siber Kamp’a katılmaya hak kazanacaklar. 

 

Online sınavlarda neler soruluyor?

Online sınav, ağırlıklı olarak Siber Kamp başvuru sayfasında eğitimler kısmında belirtilen konulardan oluşmaktadır. Sınav çoktan seçmeli sorular ile yapılmaktadır. Online sınav sonucuna göre, adaylar tarafından verilen doğru cevap sayısına göre sıralama yapılacaktır.

 

Ücretsiz siber güvenlik eğitimlerine online katılabilir miyim? 

Siber Kamp fiziksel ortamda yapılacağı için eğitimler İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

 

Eğitimler hangi gün ve saat aralığında yapılacak?

Eğitimler 01-10 Ağustos tarihlerinde, 09:00-18:00 saatleri arasında yapılacaktır.

 

Siber güvenlik eğitimi sertifikası alınıyor mu?


Siber Kampı başarıyla tamamlayan tüm katılımcılara, siber güvenlik alanındaki kariyerlerinde fark yaratacak “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı Başarı Sertifikası” verilecek.

Ücretsiz siber güvenlik eğitimi