KİŞİSEL BLOG

Kadınların izinsiz fotoğraf çekimi

Son dönemin en popüler satış pazarlama yöntemleri sosyal medya üzerinden gerçekleşiyor, sosyal medyada takipçinizin fazla olmasını mı istiyorsunuz ama bir türlü başaramıyor musunuz? O zaman artış için bazı tüyoları gözden kaçırıyorsunuz demektir, işte size sosyal medyada takipçi arttırmayla ilgili bazı püf noktaları…

 

Sosyal medya çok geniş kapsamlı üyeliklerin bulunduğu ve milyonlarca insanın kullandığı bir platform ön plana çıkmak ve fark edilmek oldukça zor ama imkansız değil tabi ki… Sosyal medya hesaplarınızda ne kadar çok paylaşım yaparsanız o kadar iyi yerlere gelirsiniz diye bir durum asla yoktur bunu lütfen unutmayın günde maksimum 3-4 paylaşım yeterlidir.

 

DOĞRU FOTOĞRAF SEÇİMİ

 

Doğru ve dikkat çekici paylaşımlar her zaman kullanıcının dikkatini çeker. Fotoğraf kalitesi mutlaka çok iyi olmalıdır, doğru ışıkla ve orijinal fotoğraf çekimleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Kendinize evdeki malzemelerle fotoğraf çekimi için bir stüdyo bile oluşturabilirsiniz bu konuyu başka bir yazımda sizlere detaylıca anlatacağım.

 

ETİKETLEME YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER  

 

Fotoğraflarınız orijinal ve kaliteli ama sadece paylaşmak yeterli değil, Instagram’da aranan ve takip edilen anahtar kelimelerden mutlaka kendinize bir liste oluşturmalısınız. Gün içinde gündemi takip edip sosyal medyada trend olmuş anahtar kelimeleri paylaşımınızın altında etiketlemelisiniz. Bu şekilde etiketlemelerle günlük ve genel anahtar kelimeleri arayan kişiler sizlerin paylaşımını görüyor ve beğeniyor olacak. İstikrarlı ve doğru paylaşımlarınız sayesinde sizleri takip etmeye de başlayacaklar. Facebook üzerinden farklı gruplara üyelik yaparak gruplarda paylaşacağınız gönderilerinizi daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz. Twitter takipçi kazanılması en zor sosyal medya platformudur, burada mutlaka özgün metinler paylaşıyor olmalısınız, bir görüşünüz olması da belli bir kesimin takip etmesi anlamına geliyor. Twitter’daki etiketlemeler anlık olarak değişen ve dünyanın gündemine göre şekillenen etiketlerdir. Bu etiketleri takip ederek gündeme uygun yorumlar yapmak, sizleri daha fazla görünür hale getirecektir. Twitter’ın dili daha alaycı, iğneleyici ve gerçekçidir bunu göz ardı etmeden hareket etmek gerekir.

 

TAKİPÇİ ANALİZİ

 

Takipçilerinizi kazanmak için mutlaka doğru analiz yapmanız gerekmektedir, sosyal medya üzerinde binlerce etiket ve konum bildirimi bulunmaktadır. Satış yapıyorsanız ve müşteri potansiyelinizi doğru yerde aramak istiyorsanız öncelikle konum etiketlemelerinizi doğru yerlere yapmalısınız. Örneğin İstanbul’un bir semtinde bir butik sahibiyseniz mutlaka yakın ve farklı semtlerde de konum bildirmeniz gerekiyor, şunu unutmayın bazen insanlar beğendikleri bir ürün için kilometrelerce yol gitmeyi göze alırlar. İnsanlar konuma girip arama yaptıklarında mutlaka sizin paylaştığınız gönderileri de görmelidir. Doğru potansiyele ulaşmaktan kastım eğer kadınlara yönelik bir satış yapıyorsanız etiketleriniz kadınların ilgi alanı olan konular olabilir, çocuklara yönelik satış yapıyorsanız yine annelere yönelik olan etiketleri tercih etmelisiniz. Erkeklere yönelik satışlarda ise erkeklerin ilgisini çeken otomobil, saat, tadilat ve tamirat, gündemdeki ekonomi vb konularda etiketlemeler yapabilirsiniz. Birçok erkeğin doğru kombinin nasıl yapıldığını sosyal medyadaki etiketlerden yaptığı da bilinen bir gerçektir ve en önemlisi erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer restoranlar için lezzetli paylaşımlar erkeklerin mutlaka ilgisini çekecektir.  Yemek yemek için 50 kilometre yol giden bile var. 

 

SOSYAL MEDYADA REKLAM VERME

 

Bir diğer seçenekse sosyal medyaya belli bir bütçe ayırarak reklam çalışması yapmaktır. Bununla ilgili olarak sosyal medya platformunun yönlendirmelerini dikkate alarak reklam verebileceğiniz gibi bu işi profesyonel olarak yapan farklı kurumlardan da destekle yürütebilirsiniz.

Eğer tüm bunlarla uğraşmak istemiyorsanız biz sizin adınıza sosyal medyanızı yönetebiliriz, sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel ekibimle size destek olmaktan mutluluk duyarım.

 Umarım faydalı olmuştur, her türlü soru ve görüşünüz için bana maille ulaşabilirsiniz. Anlık hitiniz yüksek, keyfiniz bol olsun.

Sevgiler

Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?