KİŞİSEL BLOG

Kadınların izinsiz fotoğraf çekimi

Devlet tarafından verilen depo ve lojistik desteğiyle birlikte artık herkesin gözü ihracatta, online olarak satışlarını arttırmak isteyenler için bilindik yöntemler dışında başarı getirecek dijital marketing yöntemlerini sıralıyorum…

 

Pazarı Belirleyin
Dijital varlık analizini yapın
Doğru bir Inflencer seçin,
Üretim ve lojistik ile sürekli irtibatta olan bir marketin ekibi seçin (Yani bizi 😊)
İlk Adım Hedef Pazarı Analiz Etmekten Geçiyor


Satış için istediğiniz kadar emek harcayın, ürünleriniz çok kaliteli olsun ucuz olsun pahalı olsun eğer  bir hedef pazar analizi yapmadıysanız ne yaparsanız yapın satış yapamazsınız. 20 tane fotoğraf çekip e ticaret sitesine, instagrama yükleyip beklemekle olmuyor. Mutlaka ama mutlaka doğru analiz üzerinden ilerlemeniz gerekiyor.

Öncelikle gireceğiniz pazarı çok iyi tanımalısınız…

Ürünün lojistiği,
Bölgedeki rakip şirketler,
Rakiplerin kampanyaları,
Tüketici davranışları
Tüketicilerin rakiplerinize yaptığı olumlu – olumsuz yorumlar (bilin ki olumluyu yapın, olumsuz için önlem alın)
Ürün ve hizmete olan ihtiyaç
İletişim stratejisi oluşturmak müşterilerle her daim iletişimde olmak sorulan sorulara hızlı ve doğru cevap vermek
Satış öncesi ve sonrası destek (Sattım bitti oh demeyin, müşteriniz sizi  birilerini birileri birilerine tavsiye edecek kendi pazarınızı fısıltı yoluyla oluşturacaksınız ve olumlu durumlarda kimse sesini çıkarmaz ama olumsuz durumlarda ortalığı birbirine katarlar.)
Uzman bir pazarlama ekibi size doğru verileri bularak sizleri daha kolay yönlendirecektir,
Unutmayın ki e ticarette en önemli konulardan biri de SEO kurallarına uygun içerikler hazırlamaktır ve bu içeriklerin yoğun analizler sonrası çıkartılması mümkün yine biz bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Uygun etiketleri ve içerikleri sizler için hazırlayıp size destek sağlayabiliriz.
Doğru Influencer’ı bulma ve doğru marketing yönteminin seçme profesyonel bir ekip tarafından da takip edilmesi en önemli konulardan biridir. Bu konuda da sizlere danışmanlık verebiliriz, örneğin influencerla anlaşırken büyük bütçeli anlaşmalar yerine satıştan pay odaklı anlaşmak gerekir.
İhracat konusunda firmalar ürünlerini sattıkları müddetçe gelir elde ederler. Bu nedenle de Influencer ile yapılan anlaşmanın Affiliate Marketing Satış Ortaklığı Pazarlaması şeklinde olması önemlidir. Böylece Influencer bir tanıtım için 10 bin Euro ya da 30 bin dolar gibi ücretler talep etmek yerine, tanıttığı ürünün satışını artırdığı müddetçe eline geçen pay kadar kazanç sağlar. Influencer de parasını alıp, kampanyanın başarısı hakkında bir düşünceye girmemek yerine kampanyanın daha başarılı olması için çalışır. Önemli olan dijital marketing yaparken, doğru Influencer’i bulmak, hedef kitle tespitini yapmak ve Influencer ile Affiliate Marketing anlaşması gerçekleştirmektir.

E ticarette satışlarınızı patlatmaya hazır mısınız?