KİŞİSEL BLOG

The Grand Tarabya Oteli Executive Şef Aydın Sevindik ve pasta Şefi İrfan Demir ile mutfak kadrosunu güçlendirerek brunch’tan The Brasserie menüsüne, tüm yeme-içme noktalarında misafirlerine en iyi hizmeti vermeyi hedefliyor.

 

Yüzyıllık konukseverlik mirasını çağdaş bir hizmet anlayışı ile bütünleştiren The Grand Tarabya Oteli, pandemi sonrası kapılarını yeniden açmasıyla birlikte mutfak ekibini de sektörün öncü isimleriyle güçlendiriyor.  
 
Otelin tüm yeme-içme faaliyetlerinin sorumluluğu, executive şef Aydın Sevindik’e teslim edildi. Sektöre 1990’ların başında giren ve Çeşme’de otelciliğe başlayan Sevindik, yıllar içinde chef de partie ve sous chef görevlerini üstlenerek deneyim edindikten sonra, 2010 yılında Alaçatı Beach Resort’ta ilk executive şef pozisyonunu aldı. The Grand Tarabya ailesine katılmadan önce, Kıbrıs’ta bulunan Ambassadeurs Hotel & Casino Kyrenia bünyesinde dört yıl aynı görevi üstlenen şefin Litvanya’dan Myanmar’a değişik ülkelerde edindiği uluslararası mutfak deneyimleri bulunuyor. 
 
Pasta şefi olarak The Grand Tarabya ekibine katılan İrfan Demir ise, kariyerini pasta şefi yardımcısı olarak The Ritz Carlton Oteli’ne taşıdıktan sonra, Hyatt Rgency Ataköy’de pasta şefi pozisyonuna yükseldi. The Grand Tarabya Oteli’ndeki görevine atanmadan önce Mövenpick Hotel Golden Horn’da çalışan Demir’in farklı yurtdışı deneyimlerinin yanı sıra, İspanya’da aldığı özel bir çikolata eğitimi de bulunuyor.  Şef İrfan Demir tüm deneyimini Cafe R.E.A.D, The Brasserie ve brunch menülerinin tatlı bölümlerine yansıtıyor.  

The Grand Tarabya Otel mutfak ekibini genişletti